ToMountainsMountain Activities

Batoh Salomon S-LAB X-ALP 20

Publikováno 01.10.2016 v 00:00 v kategorii Test, přečteno: 147x

Test batohu Salomon S-LAB X-ALP 20
Po ročním používání batohu Salomon S-LAB X-ALP 20, jsem připravil několik mých postřehů. Základní informace o batohu jsou, že se jedná o skialpový popřípadě alpinistický batoh. Takže má všechny potřebné systémy uchycení na hůlky, lyže a samostatnou kapsu na mačky. Více základních informací o batohu najdete zde: Salomon S-LAB X-ALP CARBON GTX Nebudu tady dopodrobna rozepisovat jednotlivá řešení a funkce, které je možnost shlédnou na Youtube a jiných stránkách.                                                                   Batoh 
Napíšu raději něco o použití a praktických funkcích batohu Salomon S-LAB X-ALP 20. Batoh má hned několik vychytávek, které jej posouvají dále v porovnání s konkurecí. První systém zapínaní batohu ze zadní strany a možnost tak otevřít batoh během chůze, nebo ve stěně během lezení a to bez toho aby bylo nutné batoh sundávat ze zad. Což je opravdu velmi praktická vychytávka, která se mi velmi osvědčila. Další je samostatná ochranná kapsa na mačky, která je v dolní části batohu, a je provedená z nepromokavého materiálu, takže se nemusíte obávat, když dáte mačky plné sněhu do batohu. Na víc v ochranné kapse jsou otvory, ze kterých může voda z maček popřípadě vytéct ven. Tento systém je skvělý na lyže (skialpy) nebo běžky. Využívaným často během běžkařských tur, když se potřebuji dostat z údolí na hřeben, tak na běžkařské boty použiji mačky, které poté pohodlně schovám v ochranné kapse a po hřebenu pokračuji již dál na běžkách. Velmi praktické a jednoduché v použití je také uchycení lyží na batoh, díky odnimatelnému nosiči v dolní části batohu a popruhu ve vrchní části batohu je sundání lyží velmi rychlé a pohodlné. Systém poutek na cepíny, hůlky, lana, přilbu je taký velmi praktický a navíc je možnost tyto poutka schovat do malých kapsiček a na batohu tak nic nepřekáží a neskáče. Samozřejmost je kapsička na mobil, v přední části batohu a kapsa na láhev. Uvnitř batohu je praktická kapsa na drobnosti a klíče. Nedostatkem batohu je pro mě chybějící možnost komprese batohu a proto v případě, že máte batoh poloprázdný a budete chtít běžet, tak počítejte s poskakováním batohu a věcí uvnitř. Na druhou stranu toto není batoh, který je primárně určen pro horský běh.

Druhým nedostatkem je spodní díl nosiče na lyže, v případě použití lyží je vše v pořádku, ale v případě použití běžek, je třeba počítat s tím, že běžky spodním nosičem propadnou, nebo se zachytí na vázání, což je moc nízko. Vyřešil jsem to zmenšením spodního dílu nosiče gumou a poté to funguje výborně.

Obecně abych to shrnul, jsem velmi spokojen s batohem a používám jej na lyže, běžky, horské treky, lezení nebo běh v technickém terénu (Tatry, Alpy atd.) Batoh je velmi, velmi lehký (560g), takže i díky tomu, se stal oblíbenou součásti vybavení, pro moji drahou polovičku, během různých horských výletů. Batoh můžu doporučit všem, kteří se rádi pohybují v horách a díky různým systémům uchycení, poutek a kapes jej využijete mnohokrát během roku. Jestli ovšem hledáte bežecký batoh, tak to raději vybírejte z jiných modelů, protože batoh Salomon S-LAB X-ALP 20 je určený spíše pro horské dobrodruhy.


Video:

Salomon S-LAB X-ALP 20


Batoh
Batoh

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?