ToMountainsMountain Activities

Beskidzka 160 Na Raty / Piekło Czantorii 2016 (PL)

Publikováno 19.11.2016 v 00:00 v kategorii Závody, přečteno: 180x

Beskidzka 160 Na Raty / Piekło Czantorii 2016 (PL) – 21km, 2000m
Po loňské ultra zkušenosti s Beskidzka 160 Na Raty a letošním programu závodu, jsem se rozhodl letos neběžet ultra, ale kratší variantu (21km), přece jenom na konci roku se už hlavě moc nechce. Počasí oproti loňsku bylo mnohem přívětivější, v tomto roce bylo sice mokro a bahno, ale loňský rok s deštěm a sněžením to přece jenom nebyl. Teploty nad 10C, na vrcholcích hor prudký vítr, spousta bahna, takže podzimní klasika.
Beskidzka 160

Hned po startu si běžím svoje tempo a nikde to neženu, což se na této trati rozhodně vyplatí a potvrzuje to také zvyšující se počet závodníků, který míjím s každým dalším kopcem (dohromady 6 stoupání). Před polovinou tvoříme asi s pěti další běžci klasický vláček, kdy se pořád míjíme jednou z kopce a jednou do kopce a tak až v podstatě do cíle. Na občerstvovací stanici se nezastavuji, na tak krátké trati to nemá ani smysl a běžím dál. Ve sbězích, ale cítím nedoléčený natažený čtyřhlavý sval, takže to raději moc neženu, přece jenom není potřeba se na konci roku zničit nebo zranit. A poslední 1km stoupání znám z loňska a vím, že je opravdu výživný, pod lanovkou s převěšením cca 400m na 1km. Paráda :-) Pak už jenom finisherská medaile a cílové pivo :-)

Beskidzka 160

Celý závod je dobře zorganizovaný a je cítit příjemná atmosféra, trasa je opravdu velmi těžká, takže bych tento běh určitě nedoporučil běžcům začínajícím své horské dobrodružství. Trasa vede po hraničním hřebeni (česko-polském), takže běžci z okolí Beskyd to mají doslova za humny (část trasy je totožná s Nezmarem). Když budete mít možnost a čas tak určitě neváhejte se svou účastí.

Beskidzka 160
Beskidzka 160

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?