ToMountainsMountain Activities

Boty North Face Ultra MT Winter

Publikováno 26.04.2017 v 15:56 v kategorii Test, přečteno: 180x

Test bot North Face Ultra MT Winter
Hned na začátku, než přejdu k informacím ohledně bot North Face Ultra MT Winter, je dobře napsat něco pro koho tyto bot jsou určené. Jsou to zimní bežecké boty, určené do horského terénu. Z toho je třeba vycházet, protože ve městě tyto boty raději nevyužijete, jedině že bydlíte v městech, které jsou za polárním kruhem a v tom případě je využijete celoročně. Pro běžce, kteří bydlí ve městě a do hor se dostanou v zimě dvakrát v měsíci, myslím si, že tyto boty nemají moc smysl. V případě, že vyrážíte do hor každý týden a v zimě trávíte desítky hodin v horském prostředí, tak určitě stojí za zváženou pořízení speciálních běžeckých bot do takových podmínek. Sám jsem kdysi běhal v zimě v silničních botách a neřešil jsem ani nepromokavost ani podrážku, ale se zvyšujícím se počtem kilometrů a hodin strávených v horách, roste také potřeba lepší ochrany chodidel proti sněhu a mrazu. Samozřejmě každý si musí individuálně pouvažovat na kolik potřebuje nebo nepotřebuje speciální zimní boty na běhání.
boty

Boty North Face Ultra MT Winter jsou vybavené membránou HydroSeal Waterproof, která zaručuje nepromokavost, při zachování velmi dobré prodyšnosti. Tato membrána ve spojení s technologií FlashDry, která napomáhá udržovat příjemné „klima” pro chodidla v botě, tvoří dohromady velice povedený celek, který opravdu funguje a není pouze marketingovým tahem značky North Face. Boty North Face Ultra MT Winter jsou vybavené v klasické tlumení EVA, drop 8mm a systém ESS, který napomáhá rozložení energie během došlapu. Na podrážce je použitý materiál Vibram Icetrek, který byl speciálně vyvinut na boty určené pro zimní použití a velmi se mi osvědčil. Systém zavazování tkaniček je velmi podobný do systému značky Salomon –Quicklace. V porovnání s boty Salomon Speedcross CS (existuje zimní verze Salomon Snowcross), s kterými jsem kdysi v zimě běhal, jsou podle mě boty North Face Ultra MT Winter mnohém lepší a to konkrétně v: - nepromokavosti, ale při zachování příjemného prostředí pro chodidla (systém FlashDry opravdu funguje), - menšího tlumení než v případě Speedcross-u (všeho moc škodí), - použití menšího a tvrdších vzorku na podrážce díky, kterým zůstává velmi dobrý a pevný došlap, - podrážka Vibram Icetrek, která oproti Speedcross-ům neskutečně drží, - celková větší výdrž použitých materiálů, - nižší pořizovací cena oproti botám značky Salomon. Jedinou nevýhodou, kterou jsem objevil je horní manžeta, která je pro mě trochu velká a během běhu v hlubokém sněhu, se mi do boty dostával občas sníh. Nejedná se o nic tragického, ale myslím si, že by manžeta mohla být nastavovací (stahování, zapínání na cvoky atd.). Z druhé strany příliš velké utažení horní manžety by způsobilo horší ventilaci a při velkém utažení a dlouhém běhu by hrozilo špatné okysličování chodidel, což by mohlo být v zimních podmínkách velmi nebezpečné.                                                                                             boty

V botách mám naběháno za tuto zimu cca 700km, z toho 100km během závodu LH24, kde jsem během celého závodu boty ani jednou neutahoval, nepřezouval ani neměnil ponožky. Velmi dobře na botách drží také běžecké nesmeky, které používám raději než boty s hrotama. Během zimních horských běhů, jsem tuto zimu používal prakticky pořád boty North Face Ultra MT Winter a opravdu jenom výjimečně jsem volil jiné boty, jako náhradu. Boty se mi velice osvědčily a jsou pro mě jasnou volbou na další zimy nebo další zimní ultramaratóny. Jestli myslíte vážně běhání v horách, během zimních měsíců, nebo uvažujete o vhodné obuvi na nějaký dlouhý zimní závod, tak můžu boty North Face Ultra MT Winter s čistým svědomím doporučit. Určitě Vás nezklamou.

boty

boty
botyKomentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?