ToMountainsMountain Activities

Boty Salomon S-Lab

Publikováno 09.07.2016 v 00:00 v kategorii Test, přečteno: 96x

Test bot Salomon S-Lab Sense 3 Ultra SG, Salomon S-Lab Sense 3 Ultra, Salomon S-Lab Wings
Salomon S-Lab Sense 3 Ultra SG

Pro mě nejlepší boty jaké jsem kdy měl, odběhl jsem v nich většinu závodů (horské maratony a ultra-maratony). Výhodou je perfektní podrážka, která drží téměř na všem, není určena na suché a tvrdé povrchy, ale všude jinde je naprosto perfektní. Nízká váha a závodní drop Vám umožní rychlý a plynulý běh s perfektním odrazem. Mínusem je vyšší pořizovací cena a výdrž, průměrně jsem v nich naběhal okolo 700-800 km, z toho 300-400 km závodních kilometrů. I přesto jsou pro mě vždy jasnou volbou na závody.

S-lab

Salomon S-Lab Sense 3 Ultra

Neměl jsem v plánu tento model kupovat, ale za cenu za jakou jsem je dostal jsem neváhal. Výborné závodní boty do suchého terénu. Během prvního běhu jsem měl dojem jako kdybych na nohou nic neměl, říkám tomu „papírová“ konstrukce. Zatím, ale můžu říct, že mi vždy vydržely déle než model S-Lab Sense 3 Ultra SG, což je trocho překvapení vzhledem k jejích váze a celkové konstrukci. Boty jsou to spíše na kratší trasy a pro zkušené horské běžce. Myslím si, že začátečník by si mohl v těchto botách více uškodit než pomoct.

S-lab

Salomon S-Lab Wings

Jedná se o nový model a je to kombinace S-Lab Sense a starých XT. Boty S-Lab Wings mají více tlumení a jsou primárně určené pro horské ultra-maratony. Při výběru těchto bot je třeba počítat s tím, že je třeba objednat minimálně o rozměr větší, protože svrchní konstrukce je „volnější“ aby během dlouhé doby běhu, kdy noha má tendenci k zvětšování svého objemu, netlačily. Boty jsou velmi pohodlné a i přes větší tlumení velmi dynamické a to i na asfaltu. Nedostatkem je vložka, která má tendenci k vyjíždění z boty. Já to vždy řeším tím, že dávám starou vložku typu Ortholite a tímto je vše vyřešené a noha a vložka drží perfektně.

wings

Boty

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?