ToMountainsMountain Activities

Ciele Athletics

Publikováno 16.04.2018 v 13:45 v kategorii Test, přečteno: 179x

Test čepic Ciele Athletics
Kanadska (Montreal) firma Ciele Athletics byla založena v roce 2014 a její tvůrci chtěli vyrobit jednoduchý, hezký a funkční produkt, který bude mít dlouhou životnost a graficky bude zajímavý i za několik dalších desetiletí. Grafická nadčasovost čepic firmy Ciele Athletics je patrná od prvního seznámení se s jejich produkty. Firma pracuje s osvědčenou konstrukcí bežecké čepice a s doplňujícími se barevnými kombinacemi, které spolu s příjemným a funkčním materiálem tvoří ucelený produkt. Ano, aby něco dobře fungovalo, stačí opravdu tak málo.
Ciele

Tato firma je zatím více známá v USA a Kanadě, kde ji používá velké množství běžců a ultra maratonců. Čepice Ciele Athletics jsou vyrobené z materiálu COOLwick, který výborně odvádí pot a tak i po dlouhém běhu, bude nošení čepice příjemné a nebudete mít pocit jako kdybyste běželi s závažím na hlavě. Materiál chrání proti slunečnímu záření UPF +40 UV a čepici je možné prát v pračce. Na přední a zadní straně jsou také reflexní nápisy, pro noční použití. Velkou výhodou je, že čepice je velmi ohebná, a to včetně kšiltu. Je velmi měkká a skladná a můžete ji tak dát do batohu nebo kapsičky v šortkách a nezabírá mnoho místa. Výrobce dává na své produkty záruku - Our Million Miles Guarantee, a čepice můžete vyměnit za novou, dostat peníze zpět, zaslat na opravu, nebo tak jak sám výrobce vyzývá někomu věnovat, prodat nebo jiným způsobem recyklovat. Firma Ciele Athletics nabízí několik modelů čepic: TRLcap, nebo taky TruckerCap se nejvíce podobá klasické kšiltovce na nošení (na fotce níže černá čepice-run love.), model GOcap, se nejvíce blíží konstrukčně normálním bežeckým čepicím (na fotce níže 2 zbylé čepice), FSTcap je konstrukčně velmi podobná předchozí verzi, ale trošku menší a model QCKcap je konstrukčně velmi podobný klasickým cyklistickým čepicím (krátký kšilt). Opakuji, že se jedná pouze o konstrukční podobenství čepic, protože materiálově a graficky jsou úplně někde jinde!

Ciele

Čepice používám již nějakou dobu a jsem velmi spokojený, perfektně sedí na hlavě, skvěle odvádí pot a větrají, dobře chrání před sluncem a jsou velmi skladné. Takže například když startuji v ultra závodech večer s čelovkou mám čepici schovanou v běžeckém batohu a teprve po rozednění ji vyndávám. Právě díky její skvělé skladnosti, nezabírá zbytečně mnoho místa v běžeckém batohu, který je naplněný povinnou výbavou. Jedinou nevýhodou tohoto výrobku je název firmy, i když v podstatě nevím jestli je to nevýhoda. Protože ciele znamená v polštině tele, ale z druhé strany mě to přesně vystihuje jako běžce. V podstatě běžci se dělí na rychlé běžce, pro které je tempo 3:30/km lehký výklus a kteří kolem vás prosviští jako namydlený blesk, a pomalé běžce, kteří jsou díky svému pomalému tempu více všem na očích, proto také, ale musí lépe vypadat.

Ciele

Čepice firmy Ciele Athletics jsou jednoduché, dobře vyrobené, zajímavě graficky upravené a myslím si, že v této jednoduchosti je právě jejich největší síla. V dnešní době přesytu, grafického šílenství a vizuální vyprázdněnosti, je návrat k jednoduchým a fungujícím věcem, návratem zpět ke kořenům dílenské výroby, která nebyla zaměřená pouze na masovou a bezbřehou produkci zbytečných věcí, kterých estetická hodnota rovná se nule. Jestli máte rádi jednoduché věci, dobře vyrobené, dobře vypadající a s velmi dobrou funkčností, tak tato značka bude pro vás to pravé. Zatím produkty firmy Ciele Athletics nejsou dostupné v České republice, ale je možné je koupit buď přímo od výrobce, nebo od některého evropského distributora nebo obchodu.

(edit: V mezičase se v České republice objevil distributor produktů Ciele Athletic – obchod RunCat.)

Ciele
Ciele
Ciele
Ciele

Komentáře

Celkem 2 komentáře

 • Anonymní 25.04.2018 v 00:05 Ahoj, narazil jsem na tvůj report o Cielu. To že píšeš, že se u nají sehnat, tak není úplně pravda. My je skladem máme. Jsme jediný prodejce v ČR od letošní sezony. Dej vědět, můžeme vymyslet nějakou spolupráci. Hezká recenze akorát si myslím že CIELE je psáno Francouzsky, protože firma je z Francouzské Kanady. Tohle zboží si zaslouží mít větší prodej, protože se mistři z této firmy soustředí pouze na tyto produkty. Email na mě tomas@runcat.cz
  www.runcat.cz


 • Tom 25.04.2018 v 20:51 Ahoj, to jsem nevěděl, že už jsou také dostupné v ČR. To jsem rád. Napíšu na email.


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?