ToMountainsMountain Activities

Hůlky Black Diamond Distance

Publikováno 02.12.2016 v 14:41 v kategorii Test, přečteno: 131x

Test hůlek Black Diamond Distance
Hůlky jsou součástí vybavení, velké části horských běžců a především na ultra-maratonech jsou oporou a často doporučovanou výbavou od samotných organizátorů. Názory na používání hůlek během horských závodů se liší a každý běžec má svoje preference a zvyky. Určitě také záleží od délky trasy, technické náročnosti a celkového převýšení. Hůlky se dělí na několik skupin, pevné (není možné je složit), skládací šroubované/teleskopické (používané hlavně na treking) a skládací, nejčastěji používané horskými běžci. Hlavní výhodou skládacích hůlek pro horské běžce, je jejich rychlá a bezproblémová montáž a demontáž a nízká váha. Více informaci o hůlkách najdete zde: Black Diamond Distance
hulky

Již druhým rokem používám hůlky Black Diamond Distance, které se mi osvědčily. Vždycky ihned po zakoupení hůlek, první věc, kterou udělám je demontáž poutka, které mi překáží a komplikuje skládání hůlek. Hůlky jsou velmi lehké (při velikosti 130cm – 370g) a máte tak pocit, že v podstatě nic v rukou nemáte. Madlo je anatomicky tvarované, měkké a pohodlné a to i v případě, když je úplně mokré. Hůlky bohužel z důvodu nízké váhy a použitého materiálu (hliník), nemají pevnost jako například karbonový model stejné značky, nebo konkurenční Leki. Takže když máte silu v rukou jako Sylvester Stallone, vybírejte raději z jiných modelů Black Diamond nebo hůlky od jiných značek. Mínusem je použití hliníku ve spojích (montáž/demontáž hůlek), takže když hůlky zapomenete po deštivém běhu, vyčistit a vysušit, můžete mít problém s jejich rozložením/složením. Což je opravdu nepříjemné a může se to skončit také, že z hůlek skládacích budete mít hůlky pevné.

Jsou to minimalistické hole s velmi nízkou váhou, ideální na delší závody v horách. Je třeba, ale počítat s nižší pevností a je vždy třeba hůlky vyčistit po běhu. Na druhou stranu, hůlky Black Diamond Distance jsou mnohem levnější než konkurenční modely a v případě, že se o ně budete dobře starat vám poslouží dlouhou dobu.


Video:

Black Diamond Distance


hulky
hulky

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?