ToMountainsMountain Activities

Masážní válec BLACKROLL

Publikováno 13.11.2017 v 13:41 v kategorii Test, přečteno: 145x

Test masážního válce BLACKROLL
Když jsem poprvé slyšel o masážních válcích, moc jsem nechápal jaký to má smysl a proč používat nějaký divný válec a ještě něco na něm provádět. To bylo několik let tomu a právě jsem začínal s běháním a tak mi to zůstalo až do prvního běžeckého zranění. Pak jsem začal pátrat po tom čím a jak je možné léčit svalové bolístky, ale hlavně jak tomu předcházet. Samozřejmě jsem se na začátku snažil soustředit na techniku běhu, nepřetěžování a kvalitní odpočinek, ale i přesto se občas objevil nějaký menší nebo větší svalový problém. Evidentně jsem běhal technicky špatně, běhal zbytečně moc a neodpočíval. Bohužel několik piv v hospodě jen stěží můžeme nazvat kvalitní regenerací. A tak jsem se dopracoval k masážnímu válci. Když jsem, ale uviděl, že kousek pěny je tak drahý, tak jsem na základě rad od kamarádů používal PET láhve naplněné vodou. Co dodat, použil jsem to několikrát, pocity byly všelijaké, divně to žbluňkalo a někdy jsem z toho měl pocit jako kdybych se protahoval na vodní posteli. Tečkou za touto mou epizodou byla prasklá PET láhev, voda v celém pokoji a milión nadávek. 
valec

Ještě ten večer jsem objednal masážní válec od firmy Blackroll. Na začátek jsem zvolil klasický válec (průměr 30cm, šířka 15cm), ne tvrdou PRO verzi ani drážkovanou verzi, nejsme přece sadomasochista. To bych rovnou mohl objednat kovový válec s hroty. První seznámení bylo velmi opatrné, protože válec téměř nic neváží (přesně 128g) a bál jsem se abych ho nezničil. Přece jenom moje váha je dosti odlišná od váhy keňských běžců. S válcem jsem obdržel instruktážní video, ale na YouTube je možnost shlédnout velké množství videí o tom jak válec používat, různá cvičení atd.

valec

Takže teď několik málo informací o smyslu používání válce. Použití válce napomáhá k uvolnění napětí ve svalech, urychluje regeneraci a zvyšuje flexibilitu a napomáhá snižovat ztuhlost svalů. Pravidelným cvičením na válci se zvyšuje průtok krve a to napomáhá k lepší regeneraci unavených svalů. Válec funguje na principu tlaku vlastní váhy na svaly a je to forma auto-masáže.

valec

První použití, jestli se cviky provádějí správně, je dosti bolestivou záležitostí. Po prvním použití jsem byl zpocený jako po hodině intenzivního běhu a sousedé si museli nejspíš myslet, podle výkřiků a sténání, které doprovázely první cvičení, že se u nás odehrávají nějaké satanské rituály. Každé další cvičení na válci, je ale méně bolestivé a přináší výrazný efekt úlevy od svalového napětí. Válec používám již několik let a jsem s ním velice spokojený. Jako ve všem, tak i v případě použití válce je důležitá systematičnost, aby válec měl smysl a přinášel kýžené efekty. Válec BLACKROLL používám pravidelně jednou týdně, vždy v den volna (bez běhání nebo kdy mám nějaký krátký výklus). Po pravidelném používání pozoruji zlepšení flexibilitu svalů, zmenšení ztuhlosti svalů a rychlejší regeneraci. Válec používám hlavně jako prevenci a jako kompenzační formu cvičení. Válec je možné použít také jako cvičební pomůcku (cviky se zátěží s váhou vlastního těla).

valec

Co říct na konec. Jestli máte zájem o domácí pomůcku na cvičení, chcete aktivně předcházet zraněním nebo potřebujete urychlit svalovou regeneraci po úrazu, v tom případě doporučuji válec od firmy Blackroll. Důležité je provádět cviky správně, systematicky a nenechat se odradit první bolestivým použitím, protože každé další použití bude lehčí a příjemnější.


Video - BLACKROLL / Regeneration


Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?