ToMountainsMountain Activities

Micro Crampons Nortec Trail

Publikováno 08.11.2016 v 14:47 v kategorii Test, přečteno: 215x

Test Micro Crampons (bežecké „mačky“) Nortec Trail
Před blížící se zimní sezónou mnoho běžců uvažuje o koupi běžeckých „maček, crampons, nesmeků. Proto vám chci doporučit crampons firmy Nortec a konkrétně model Trail. Více informací najdete zde: Micro Crampons Nortec Trail Jestli to myslíte s běháním po horách ve sněhu a ledu vážně je to asi nejlepší možné řešení. Je to také ideální řešení na závody typu LH24 a podobné. Vyzkoušel jsem již několik jiných levnějších variant, ale byly buď moc těžké a těžkopádné nebo sklouzávaly z bot, což je podle mě ještě nebezpečnější než led sám o sobě. Některé jiné zase ničily boty svou konstrukcí, nebo působily otlaky na nohou při delším běhu.                                                                         nortec
Výhodou Crampons Nortec Trail je jejich neuvěřitelně nízká váha (při velikosti XL 185g), celou loňskou zimní sezónu jsem je používal a můžu říct, že jsem velice spokojený a konečně jsem našel crampons, na které se můžete spolehnou. Ani během dlouhých 5-6 hodin běhu jsem nemusel ani jednou utahovat nebo upravovat usazení na botě, nikde netlačí, neničí boty a díky své nízké váze je vůbec necítíte. Jejich váha je opravdu velmi nízká a často se mi stávalo, že jsem úplně zapomínal, že je vůbec mám na nohou. Ani při běhu v hlubokém sněhu, se nijak nepohybují na botě a tudíž se nemusíte obávat, že je po cestě ztratíte. Také nasazování a sundávání crampons na boty je velice jednoduché a rychlé (viz video níže). Crampons Nortec Trail jsem používal bezmála celou zimu a díky jejich nízké váze a malé velikosti, si je můžete dát do kapsy bundy, bežeckého batohu/vesty nebo i bežecké ledvinky.

V České republice jsem zatím nenašel distributora, ale není problém crampons objednat přímo u dodavatele z Rakouska, který je velmi ochotný a poradí Vám s výběrem velikosti. Na můj dotaz jakou velikost mám zvolit, jsem byl dotázán jaké boty používám a jaké velikosti a poté jsem dostal doporučení na velikost XL. Jelikož používám velikost bot Salomon 45 1/3, byla mi doporučená velikost XL, protože menší varianta L by mohla tlačit, nebo poškodit boty. S dodáním nebyl také žádný problém, zboží jsem obdržel do 4 pracovních dnů od objednávky.

Na tomto produktu je opravdu vidět, že crampons Nortec Trail tvořili běžci pro běžce (Marco De Gasperi, Tadei Pivk, Fabio Bazzana atd.).


Videa:

1. Micro Crampons Nortec Trail

2. Micro Crampons Nortec Trail

3. Micro Crampons Nortec Trail


nortec
nortec
Porovnání Nortec Trail (váha 189g) a Climbing Technology Ice Traction (váha 493g)
nortec
nortec
nortec

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?