ToMountainsMountain Activities

Mikina Salomon S-LAB X ALP MID HOODIE

Publikováno 10.09.2016 v 00:00 v kategorii Test, přečteno: 198x

Test mikiny Salomon S-LAB X ALP MID HOODIE
Zcela upřímně musím říct, že nad koupí této mikiny/bundy Salomon S-LAB X ALP MID HOODIE jsem dlouho uvažoval, vzhledem k její vysoké ceně. Po více jak roce používání, ale musím přiznat, že koupě nelituji, ale přímo naopak jsem velmi spokojený. Nemám ve zvyku popisovat tabulkové technické vlastnosti, protože to si může každý najít na internetu a porovnat. Ono tabulkové informace jsou fajn, ale pro mě, je vždycky přínosnější informace praktická, to znamená zkušenosti z praktického použití v terénu. Základní informace zde: Salomon S-LAB X ALP MID HOODIE Mikinu je možnost použít jako střední vrstvu, ale také jako vrchní vrstvu v případě, když nesněží a neprší. Díky použítí materiálu Polartec PowerGrid je mikina velmi prodyšná, ale také velmi dobře izoluje teplo a udržuje stálou teplotu, čímž přispívá ke komfortu během fyzické aktivity. Mikinu jsem používal celou zimu během horských běhů, treků a bežkování a velmi se mi osvědčila. Použil jsem ji také během zimních horských ultra-maratonů, kde jsem ocenil především její prodyšnost, ale také stálý tepelný komfort. Technologie materiálu velmi dobře funguje a můžete si být jistí, že během jakékoliv horské aktivity vás nezklame. Během zimních běhů jsem používal tuto mikinu a pod ní stačila jedná vrstva termo-prádla a i v případě mínusových teplot tepelný komfort byl vynikající a to i když zpomalíte do kopce nebo přejdete do chůze kvůli velkému množství sněhu.                                        Mikina

Kapuce je praktická a velmi dobře sedí na hlavě a to i v případě použiti helmy (lyže, skialpy, lezení). V kritických zónách (hlava, ramena, spodní část rukou) je materiál vybavený zpevněním, proti poškození a větru. Toto docení především lidé pohybující se v technickém terénu jako jsou skály, led, zmrzlý sníh atd. Tam všude využijete zpevnění, a také si zajistíte ochranu vůči větru a poškození protržením na skále nebo odřením materiálů při zdolávání technických obtíži.

Tak jak jsem na začátku dlouho váhal jestli si mikinu Salomon S-LAB X ALP MID HOODIE pořídit, tak teď můžu říct s čistým svědomím, že toho nelituji a už si neumím představit zimní aktivity bez tohoto kusu oblečení. Na všechny zimní ultra-maratony vždy používám tuto mikinu a díky tomu se můžu spolehnout, že i v případě velmi nepříznivých povětrnostních podmínek, během závodů, mám produkt na který se můžu sto procentně spolehnout.


Mikina
Mikina

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?