ToMountainsMountain Activities

Sůl SALCO SPORT THERAPY

Publikováno 30.01.2017 v 18:09 v kategorii Test, přečteno: 133x

Test soli SALCO SPORT THERAPY
Základem soli SALCO SPORT THERAPY je krystalická struktura soli ve formě solanky, která je navíc obohacena o minerály a jiné látky. Tato kombinace soli napomáhá zmírňovat únavu, urychluje regeneraci, příznivě působí a posiluje organizmus. Teplá solanková koupel působí na pokožku a sliznici a na celý organismus. Balení je dostupné 1kg nebo 5kg kbelík. Sůl se rozpustí ve vodě 1kg/1.5kg cca na jednu vanu, v teplé vodě. Čím je voda teplejší tím je efekt výraznější. Doporučuji však začínat používat sůl v teplé vodě, ale tak aby vám to bylo příjemné a postupně zvyšovat teplotu vody. Taktéž je třeba postupovat s délkou koupele, začínat 10 minutami a prodlužovat na 20minut, ale maximálně však 30minut. Sůl je třeba používat 2-3 hodiny před spaním a po koupili se dobře zavodnit. Pokud je to jenom trochu možné neoplachujte sůl, ale nechte sůl působit i po koupeli, protože na pokožce vznikne solný plášť, který působí regeneračně a blahodárně na vaše tělo.
Salco

Moje první použití připomínalo spíše nějaký latinský tanec ve vaně, protože jsem napustil moc horkou vodu a sůl SALCO SPORT THERAPY ještě znásobuje pocit horka, ale po několika málo chvílích si organizmus již zvykl. Nečekejte efekty hned po prvním použití, já jsem pocítil efekty po asi třetí koupeli, kdy na druhý den nebyla skoro vůbec cítit únava s předchozího dne. Výhodou použití soli Salco v zimních měsících, hlavně v městě a smogu, je také navíc zlepšení hygieny dýchacích cest (inhalace soli během koupele). Sám jsem na sobě pozoroval pozitivní efekty po koupeli v soli Salco: zlepšení dýchání, uvolnění dýchacích cest a usnadnění vykašlávaní po koupeli. V případě zimních venkovních aktivit, kdy je člověk vystavený zimě, chladu a větru je prohřáti organizmu (saunou nebo koupeli) jistou formou „tepelné rovnováhy“, která napomáhá posílení odolnosti organizmu.

Firma Salco nabízí různé druhy soli, sůl SALCO SPORT THERAPY je určena pro sportovce, těžko pracující atd. Dostupné jsou také Salco Sport Therapy Aroma (rozmarýn, eukaliptus, levandule, růže, jasmín, limetka, brusinka atd.) nebo Salco Sport Therapy Fit&Body.

Salco

Sůl firmy Salco používá řada známých sportovců, jako Bartosz Gorczyca (Buff Team), Łukasz Sagan (Salco Sport Team), který doběhl na 7. místě v letošním Spartathlon 2016, Natalia Tomasik (Salomon Suunto Team), která byla celkově na 5. místě v Skyrunning Extreme 2016 mezi ženami a řada jiných.

Je to v podstatě podobný efekt jako sauna, ale v případě soli Salco navíc s minerály. Využívám jak saunu tak sůl SALCO SPORT THERAPY a můžu říct, že po použíti soli se cítím druhý den opravdu znatelně lépe (menší únava) než v případě klasické sauny. Neznamená to, že přestanu saunu navštěvovat, ale jako doplněk navíc, pro rychlé použití doma nebo kdekoliv jinde, se mi sůl SALCO SPORT THERAPY jeví jako velmi příjemné a funkční řešení.


Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?