ToMountainsMountain Activities

Vegan Athletic

Publikováno 23.05.2018 v 12:41 v kategorii Test, přečteno: 181x

Test výrobků Vegan Athletic
Vegan Athletic je značka, která se zaměřuje na výrobu produktů, které splňují nejpřísnější ekologické a etické hodnoty. Za touto značkou stojí sportovec, vegan, grafik, designer, Australan Daniel Bovalino. Nabízí malé množství produktů: cyklistické oblečení a trička na sport, které ale vzhledem k elegantní a velmi povedené grafice, můžete klidně používat i jako trička na běžné nošení. Hlavně v létě během každodenního použití oceníte jejich technické vlastnosti sportovních triček. Firma Vegan Athletic se snaží, aby celý proces výroby splňoval nejpřísnější ekologické normy. Jejich produkty jsou vyrobené z materálu Fabric Bluesign® Certified Polyester – 100%, který je velmi příjemný a velmi dobře odvádí pot a tričko zůstává suché i během letní aktivity při vysoké intenzitě. Firma Vegan Athletic se také snaží aby celý proces výroby splňoval etické podmínky, tzn. proces výroby u ověřených výrobců (podmínky práce, mzda pro zaměstnance atd.) byl na co nejvyšší možné úrovni. Zde najdete krátké video o průběhu výroby.
VA
Výrobky firmy Vegan Athletic nejsou a nejspíše nebudou dostupné v běžném prodeji. Firma se ztotožňuje s procesem výroby nazvaný – slow fashion („pomalá móda“). Jedná se o odezvu na velkou a sériovou výrobu fast fashion („rychlá móda“), která válcuje všechno a všechny, kteří se jí staví do cesty. Tak zvaná „pomalá móda“ si klade za cíl řemeslnou a ekologickou výrobu, respekt k lidským právům a spojení kvality s tradicí.
Celý proces objednávky probíhá takto: na jejich stránkách VeganAthletics si vyberete produkt, o který máte zájem, vyberete si logo, jsou dostupné dvě možnosti loga, první malé na přední levé straně trička, druhá varianta velké logo na přední straně trička. Vyberete si velikost (já mám velikost S, ale normálně používám velikost M, (např. u produktu Salomon, Newline, Columbia, Dynafit atd.) a zadáte objednávku. Délka výroby je 3-4 týdny, všechny produkty se totiž vyrábí na zakázku. Firma Vegan Athletic nevyrábí zbytečné věci na sklad, které poté ve velké míře končí na smetišti, nebo v lepším případě, jdou zpět k výrobci na recyklaci. Doprava trvá z Číny 2 dny. Ano, opravdu jsem se nespletl, v úterý bylo zboží odesláno od výrobce a ve čtvrtek bylo zboží u mě. Česká pošta má co dohánět. Firma vybízí zákazníky, aby objednávali více produktů najednou, aby se např. domluvilo více osob, jde o to, aby neposílat zboží na několikrát a tím pádem zmenšovat ekologickou stopu jednotlivých produktů (doprava).
Trička používám již několik měsíců, včetně závodu MIUT (Madeira Ultra Trail) a prozatím jsem velice spokojený s jejich funkčností, velmi příjemným materiálem, ale hlavně krásnou grafikou a barvami, které v reálu vypadají mnohem lépe než na fotkách.
VA

Kdyby měl někdo zájem o veganskou kuchařku, ve verzi ebook-u, s hezkou grafikou a fotkami, tak určitě stojí za zmínku další Danielův počin - Vegan Athletic Food.

Samozřejmě, někdo může říct, že jedno tričko svět nezachrání, ale jako vždy a se vším je třeba nejdříve začínat od sebe. A teprve poté je možné požadovat něco po jiných. Trička jsou opravdu velmi příjemná i na běžné nošení, ale hlavně vypadají opravdu skvěle, jednoduchá a povedená grafika, velmi hezké a kvalitní barvy, kvalitní materiál, ekologická výroba a etické hodnoty výroby, tvoří v konečném součtu velmi povedený produkt. Kromě toho, že si koupíte nestandardní a běžně nedostupný produkt, můžete udělat také něco pro životní prostředí a podpořit výrobce, který místo velké výroby a velkého zisku upřednostňuje malou a řemeslnou výrobu, ale díky tomu obdržíte produkt s přidanou hodnotou. Každý malý krok směrem k recyklaci a ekologii nás posouvá dopředu směrem k zachování biodiverzity naší krásné planety, tak aby i další generace mohly obdivovat její krásy.

VAVAVAVAVA


Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?