ToMountainsMountain Activities

Walser Trail Challenge 2015 (AT)

Publikováno 01.08.2015 v 00:00 v kategorii Závody, přečteno: 118x

Walser Trail Challenge 2015 (AT) – 30km, 1900m
Walser
Vždycky jsem měl rád rakouské Alpy a je pro mě až z podivem jak málo je tam závodů v horách, v porovnání s Českou republikou. Předpokládal bych, že v zemi s takovými horami, budou desítky závodů každý víkend, ale opak je pravdou. Trošku z obavy a respektu jsem zvolil závod Walser Trail Challenge a kratší variantu 30 km.
Walser
Závod se koná v oblasti Kleinwalsertal, na hranici Rakouska a Německa a je to opravdu krásny kout země, který stojí za to vidět. Po 10 hodinách v autě konečně dorazím do vesnice Riezlem a jdu se lehce vyklusat a jdu hned spát, jsem totálně vyřízený. Ráno nás vítá mlhavé a deštivé počasí, to co mám rád. Start je na parkovišti pod prvním kopcem, bohužel na startu se řadím v polovině startovního pole a hned po startu zjišťuji, že to byla chyba, po 100 m je dřevěný můstek přez řeku, na kterém se celé pole zašpuntovalo, chvíli stojíme a čekáme a poté už vzhůru do oblak.
Walser
První a nejdelší stoupání mi velmi sedí a tak míjím první občerstovavčku a běžím dál, na části trasy jsou řetězy a to mě velmi baví. Na nejvyšším místě tratě prší a lehce sněží, ale za půl hodinky je všechno jinak, slunce teplo a posledních 10 km v pařáku. Trať připomíná místy bahenní lázeň a několikrát musím utahovat boty aby mi nespadly nebo nezůstaly v blátě. Poslední sběh do cíle, byl opravdu jízda asi na 2 km 1000 m výškových dolů, paráda. Cíl je v centrum města Riezlem, které žije a všichni povzbuzují a fandí. V cíli medaile, pivo a vůně bavorských grilovaných klobás.

Obecně nerad běhám stejné závody, ale z důvodu krásného místa jakým je bezesporu údolí a oblast Kleinwalsertal, je možné, že se někdy v budoucnu zaregistruji na delší trať (63 km).                                                                                                 Walser


Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?